Uno-X Junior Cup 2020 - samlet stilling


Individuel konkurrence (IK)

Placering Navn Team/Klub Årgang 1. afd. 2. afd 3. afd. 4. afd. Point
1 Stian Rosenlund Team ABC Junior 2002 16 17 0 0 33
2 Rasmus Søjberg Pedersen Give Cykelklub 2002 13 16 0 0 29
3 Carl-Frederik Bévort Team ABC Junior 2003 20 0 0 0 20
4 Christian Spang Kjeldsen Team Mascot WorkWear 0 20 0 0 20
5 Lucas Schrøder Team NPV - Carl Ras Roskilde Junior 2003 19 0 0 0 19
6 Kasper Due Kaspersen Team Mascot WorkWear 0 19 0 0 19
7 Adam Holm Jørgensen Team ABC Junior 2002 18 0 0 0 18
8 Frederik Erringsø Team Herning CK Junior 0 18 0 0 18
9 Kasper Andersen Team NPV - Carl Ras Roskilde Junior 2002 17 0 0 0 17
10 Rasmus Madsen Team Herning CK Junior 2003 2 15 0 0 17
11 Nikolaj Mengel Team ABC Junior 2002 15 0 0 0 15
12 Sebastian Andreasson Team ABC Junior 2002 14 0 0 0 14
13 Oscar Bluhm Team Audi Cycling Elite Copenhagen 0 14 0 0 14
14 Jeppe Andreasen Team Vifra Kvickly Odder Junior 2002 12 0 0 0 12
15 Frederik Davidsen Team Fri BikeShop - Zealand Cycling Junior 0 12 0 0 12
16 Dennis Lock Team Mascot WorkWear 2002 11 0 0 0 11
17 Mathias Møller Jørgensen Team Herning CK Junior 0 11 0 0 11
18 Poul Holten Andersen Team Audi Cycling Elite Copenhagen 2003 10 0 0 0 10
19 Victor Fanøe Kronbæk Team NORD 0 10 0 0 10
20 Sebastian Roer Iversen Team Audi Cycling Elite Copenhagen 2002 9 0 0 0 9
21 Oskar Kromann Jensen Team Audi Cycling Elite Copenhagen 0 9 0 0 9
22 Frederik Bjørn Sørensen Team NPV - Carl Ras Roskilde Junior 2003 8 0 0 0 8
23 Rasmus Bisgaard Olsen Team SA-AL Køleteknik CEC 0 8 0 0 8
24 Simon Dalby Team Mascot WorkWear 2003 7 0 0 0 7
25 Jacob Christian Vestergaard Team NORD 0 7 0 0 7
26 Tobias Lund Andresen Team NPV - Carl Ras Roskilde Junior 2002 6 0 0 0 6
27 Oliver B. Søndergaard Team Mascot WorkWear 0 6 0 0 6
28 Emil Schandorff Iversen ABC 2002 5 0 0 0 5
29 Martin Schack Kjærgaard Give Cykelklub 0 5 0 0 5
30 Kasper Læssø Give Cykelklub 2002 4 0 0 0 4
31 Oscar Munk-Olsen Team Vifra Kvickly Odder Junior 0 4 0 0 4
32 Mads Mosevang Pedersen Team Herning CK Junior 2002 3 0 0 0 3
33 Martin Egen Kristensen Give Cykelklub 0 3 0 0 3
34 Lukas Lund Sørensen Team Mascot WorkWear 0 2 0 0 2
35 Alexander Arnt Hansen Team NPV - Carl Ras Roskilde Junior 2003 1 0 0 0 1
36 Marius Mørkeberg Poulsen Team Fri BikeShop - Zealand Cycling Junior 0 1 0 0 1
37 Jonas Birk Madsen Team Vifra Kvickly Odder Junior 2003 0 0 0 0 0
38 Nicolai Bujakewitz Kristensen Team Herning CK Junior 2003 0 0 0 0 0
39 Nicklas Rydahl Team Fri BikeShop - Zealand Cycling Junior 0 0 0 0 0
40 Daniel Lond Team Audi Cycling Elite Copenhagen 0 0 0 0 0
41 Markus Bjørno Jensen Give Cykelklub 0 0 0 0 0
42 Gustav Wang Team ABC Junior 0 0 0 0 0
43 Pelle Køster Mikkelsen Team Audi Cycling Elite Copenhagen 0 0 0 0 0
44 Carl Dalton Team Audi Cycling Elite Copenhagen 0 0 0 0 0
45 Jonathan Stück Silkeborg IF Cykling 0 0 0 0 0
46 Philip Otte Mikkelsen Team Audi Cycling Elite Copenhagen 0 0 0 0 0
47 Mads-Emil Dupont Hougaard Team Mascot WorkWear 0 0 0 0 0
48 William Harvald Team Audi Cycling Elite Copenhagen 0 0 0 0 0
49 Julius Nowak Dalner Team Herning CK Junior 0 0 0 0 0
50 Tobias Aagaard Hansen Team Fri BikeShop - Zealand Cycling Junior 0 0 0 0 0
51 Casper Kaysen Team Vifra Kvickly Odder Junior 0 0 0 0 0
52 Albin Hoflund Team SA-AL Køleteknik CEC 0 0 0 0 0
53 Sebastian Mikkelsen Team Herning CK Junior 0 0 0 0 0
54 Oliver Friis Team Vifra Kvickly Odder Junior 0 0 0 0 0
55 Daniel Lysdal Buur Team SA-AL Køleteknik CEC 0 0 0 0 0
56 Yasin Grøn El Mahdi Team SA-AL Køleteknik CEC 0 0 0 0 0
57 Albert Holm Team NPV - Carl Ras Roskilde Junior 0 0 0 0 0
58 Magnus Lorents Nielsen Team Mascot WorkWear 0 0 0 0 0
59 Magnus Machholdt Team Fri BikeShop - Zealand Cycling Junior 0 0 0 0 0
60 Andreas Christiansen Team Fri BikeShop - Zealand Cycling Junior 0 0 0 0 0
61 Boxuan Yang Give Cykelklub 0 0 0 0 0
62 Oliver Heine Team Herning CK Junior 0 0 0 0 0
63 Mads Nørrevang Team Fri BikeShop - Zealand Cycling Junior 0 0 0 0 0
64 Jeppe Nytoft Petersen Give Cykelklub 0 0 0 0 0
65 Emil Als Feldberg Hansen Team NPV - Carl Ras Roskilde Junior 0 0 0 0 0
66 Jonas Larsen Team Vifra Kvickly Odder Junior 0 0 0 0 0
67 Jacob Christensen Team NPV - Carl Ras Roskilde Junior 0 0 0 0 0
68 Jaspar Lonsdale Team SA-AL Køleteknik CEC 0 0 0 0 0
69 Hjalte Thor Knudsen Cycling Club Hillerød 0 0 0 0 0
70 Peter Asbjørn Hansen Team Herning CK Junior 0 0 0 0 0
71 Anders Bjørn Jørgensen Give Cykelklub 0 0 0 0 0
72 Anders Bang Cycling Club Hillerød 0 0 0 0 0
73 Oliver Monø Lolland-Falster Cykle Klub 0 0 0 0 0
74 Phillip Mathiesen Team ABC Junior 0 0 0 0 0
75 Felix Fog Holst Larsen Team ABC Junior 0 0 0 0 0
76 Luis Carl Jørgensen Team NPV - Carl Ras Roskilde Junior 0 0 0 0 0
77 Andreas Læssø Unger Team Vifra Kvickly Odder Junior 0 0 0 0 0

 

Ungdomskonkurrence (UK)

Placering Navn Team/klub Årgang 1. afd. 2. afd. 3. afd. 4. afd. Point
1 Carl-Frederik Bévort Team ABC Junior 2003 20 0 0 0 20
2 Lucas Schrøder Team NPV - Carl Ras Roskilde Junior 2003 19 0 0 0 19
3 Rasmus Madsen Team Herning CK Junior 2003 2 15 0 0 17
4 Frederik Davidsen Team Fri BikeShop - Zealand Cycling Junior 2003 0 12 0 0 12
5 Mathias Møller Jørgensen Team Herning CK Junior 2003 0 11 0 0 11
6 Poul Holten Andersen Team Audi Cycling Elite Copenhagen 2003 10 0 0 0 10
7 Oskar Kromann Jensen Team Audi Cycling Elite Copenhagen 2003 0 9 0 0 9
8 Frederik Bjørn Sørensen Team NPV - Carl Ras Roskilde Junior 2003 8 0 0 0 8
9 Rasmus Bisgaard Olsen Team SA-AL Køleteknik CEC 2003 0 8 0 0 8
10 Simon Dalby Team Mascot WorkWear 2003 7 0 0 0 7
11 Oliver B. Søndergaard Team Mascot WorkWear 2003 0 6 0 0 6
12 Oscar Munk-Olsen Team Vifra Kvickly Odder Junior 2003 0 4 0 0 4
13 Martin Egen Kristensen Give Cykelklub 2003 0 3 0 0 3
14 Lukas Lund Sørensen Team Mascot WorkWear 2003 0 2 0 0 2
15 Alexander Arnt Hansen Team NPV - Carl Ras Roskilde Junior 2003 1 0 0 0 1
16 Jonas Birk Madsen Team Vifra Kvickly Odder Junior 2003 0 0 0 0 0
17 Nicolai Bujakewitz Kristensen Team Herning CK Junior 2003 0 0 0 0 0
18 Nicklas Rydahl Team Fri BikeShop - Zealand Cycling Junior 2003 0 0 0 0 0
19 Gustav Wang Team ABC Junior 2003 0 0 0 0 0
20 Pelle Køster Mikkelsen Team Audi Cycling Elite Copenhagen 2003 0 0 0 0 0
21 Mads-Emil Dupont Hougaard Team Mascot WorkWear 2003 0 0 0 0 0
22 Albin Hoflund Team SA-AL Køleteknik CEC 2003 0 0 0 0 0
23 Sebastian Mikkelsen Team Herning CK Junior 2003 0 0 0 0 0
24 Daniel Lysdal Buur Team SA-AL Køleteknik CEC 2003 0 0 0 0 0
25 Yasin Grøn El Mahdi Team SA-AL Køleteknik CEC 2003 0 0 0 0 0
26 Albert Holm Team NPV - Carl Ras Roskilde Junior 2003 0 0 0 0 0
27 Magnus Lorents Nielsen Team Mascot WorkWear 2003 0 0 0 0 0
28 Magnus Machholdt Team Fri BikeShop - Zealand Cycling Junior 2003 0 0 0 0 0
29 Andreas Christiansen Team Fri BikeShop - Zealand Cycling Junior 2003 0 0 0 0 0
30 Emil Als Feldberg Hansen Team NPV - Carl Ras Roskilde Junior 2003 0 0 0 0 0
31 Jonas Larsen Team Vifra Kvickly Odder Junior 2003 0 0 0 0 0
32 Jaspar Lonsdale Team SA-AL Køleteknik CEC 2003 0 0 0 0 0
33 Hjalte Thor Knudsen Cycling Club Hillerød 2003 0 0 0 0 0
34 Phillip Mathiesen Team ABC Junior 2003 0 0 0 0 0
35 Felix Fog Holst Larsen Team ABC Junior 2003 0 0 0 0 0
36 Andreas Læssø Unger Team Vifra Kvickly Odder Junior 2003 0 0 0 0 0

Holdkonkurrence (HK)

Placering Team/Klub 1. afd. 2. afd 3. afd. 4. afd. Point
1 Team Mascot WorkWear 7 10 0 0 17
2 Give Cykelklub 6 8 0 0 14
3 Team Herning CK Junior 4 9 0 0 13
4 Team ABC Junior 10 0 0 0 10
5 Team NPV - Carl Ras Roskilde Junior 9 0 0 0 9
6 Team Fri BikeShop - Zealand Cycling Junior 3 6 0 0 9
7 Team Audi Cycling Elite Copenhagen 8 0 0 0 8
8 Team NORD 0 7 0 0 7
9 Team Vifra Kvickly Odder Junior 5 0 0 0 5
10 Team SA-AL Køleteknik CEC 0 5 0 0 5